Notice: Use of undefined constant default_charset - assumed 'default_charset' in /srv/beegfs/web/web/kdm/diplomky/cabri/config.php on line 1 Geometrie zive

Geometrie zive - logo

Zobrazení - úvod

Tato část práce pokrývá téma geometrických zobrazení v rovině na úrovni střední školy. Protože se jedná o obsáhlejší téma, materiály jsou rozděleny do několika kapitol. Každému typu probíraného zobrazení se věnuje jedna kapitola. Závěrečná kapitola této části práce obsahuje materiály týkající se společných vlastností zobrazení či několika zobrazení současně.

Struktura jednotlivých kapitol je zpravidla následující:

I v těchto kapitolách je kladen důraz na aktivní účast studentů. Rysy využívají vlastností interaktivní geometrie k tomu, aby umožňovali studentům experimentovat a samostatně objevovat vlastnosti geometrických zobrazení.

Řešené příklady neslouží pouze jako ukázka řešení úlohy. Díky dynamické geometrii lze měnit volně zadané objekty a tím ověřit správnost konstrukce a současně "diskutovat" řešitelnost, případně počet řešení.

Značení: Není-li uvedeno jinak, obraz objektu X je v daném zobrazení zpravidla označen X’, tedy například bod A -> bod A’, přímka p -> p’ a podobně. Současně s tím se používá barevného odlišení - vzor má zpravidla modrou barvu, obraz červenou.

 

kapitoly/zobrazeni-uvod/tess1.png kapitoly/zobrazeni-uvod/tess2.png

obrázky vytvořené v programu Tess, autoři Alex McDonald (levý) a Sally Warn (pravý).


[ zpět ] [ nahoru ] [ titulní stránka ] Poslední úprava této stránky: 2016-02-11
Zoran Bonuš